Porota 2021

img281981_edited.jpg

Martin Müller

Režisér

Režisér videoklipů, dokumentárních filmů a reklamních spotů. Společně s Davidem Laňkou režírovali thriller Poslouchej. Z jeho bohaté videoklipové tvorby jmenujme například Křídla z mýdla pro skupinu Kryštof, dále spolupracoval se skupinami Nebe, Tatabojs a Hodiny. Na klipech oceňuje, že "je potřeba umět vyprávět příběh ve zkratce a jediným obrazem se dá říct víc než celým filmem". 

jan gemrot.jpg

Jan Gemrot

Výtvarník

Jeden z nejvýraznějších talentů současné umělecké scény nastoupil na AVU již po ukončen třetího ročníku střední Výtvarné školy, kdy mu byla udělena výjimka za jeho mimořádné nadání. Jan Gemrot exceluje svým hyperrealistickým projevem. Ve své tvorbě si vybírá kritická společenská témata, jako jsou láska, smrt nebo tíseň. S velkým úspěchem vystavuje v zahraničí, jeho obrazy patří k vůbec nejlépe prodávaným.

Timm Lange

Filmový kameraman

Jeden z nejzajímavějších mladých německých kameramanů, který asistoval světovým špičkám, jako jsou Michael Ballhaus (Skrytá identita) nebo Rodrigo Prieto (Wall Street 2). Ve své tvorbě se zaměřuje jak na hranou tvorbu, tak na reklamní spoty.

1472921_3680306463695_140970070_n.jpg

Jan Moravec

Kameraman a režisér 

Zakladatel filmového rentalu „Los Rentalos“, ale hlavně kameraman a režisér hudebních videoklipů a spotů. Tvořil na klipech pro Rytmuse, PSH, Marka Ztraceného, Marianu Prachařovou, Paulie Garanda, Maniaka či I am Rosie. Je spoluzakladatelem festivalu VideoFest.

img282026_edited.jpg

David Laňka

Režisér

Jako scenárista a režisér je podepsaný pod dokumentárním cyklem Šance dětem, celovečerním filmem Poslouchej nebo televizním seriálem Hvězdy nad hlavou. Stojí také za videoklipy pro Františka Segrada nebo Danyla Johnsona. Na videoklipech ho "baví, že nabízí prostor pro imaginaci a fantazii".

Václav Tlapák

Kameraman

Václav Tlapák Patří mezi nejzajímavější české kameramany, kteří se profilují jak v hrané, tak v dokumentární a klipové tvorbě. Z jeho filmografie lze jmenovat úspěšné filmy Zejtra napořád, Pohádky pro Emu a Život je život, nebo televizní seriály Mazalové a Nevinné lži. V Londýně získal ocenění za thriller Poslouchej. Jeho poslední prací jsou filmy Bábovky a Minuta věčnosti.

Milan Cais

Hudebník a výtvarník

Zakladatel legendární skupiny Tata Bojs je známý také jako výtvarník, jeho instalace byly vystaveny například na světové výstavě v japonském Aiči. Vedle toho se zabývá rovněž knižní ilustrací a je autorem filmové hudby ke snímku Malý Pán.

OH.jpg

Ondřej Hokr

Filmový střihač

Filmový střihač, který pomohl vzniknout řadě snímků od nezávislých uměleckých děl po divácké hity s milionovou návštěvností. Volný čas mezi celovečerními filmy vyplňuje střihem seriálů, dokumentů, trailerů, videoklipů či reklam. Umění klipové zkratky si osvojoval během dlouhých let, kdy se věnoval režii režii upoutávek pro většinu českých televizí.

Capture2.JPG

Radek Pšenička

Senior segment and campaign manager UniCredit Bank.

Svůj volný čas věnuje dětem a svým koníčkům, jako jsou běh a filmy. Je velikým filmovým fanouškem a mezi neho nejoblíbenější snímky patří drama Magnolia. U videoklipů oceňuje jasné spojení vizuální stránky s hudbou, když do sebe obojí zapadá a jedno druhé podporuje, tak jako se podporuje film se soundtrackem.

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube